Mājaslapas Iekšējā SEO Optimizācija (Rokasgrāmata)

Autors Mikelis Kalnins October 31, 2018
Mājaslapas iekšējā SEO optimizācija (rokasgrāmata)

Galvenais SEO speciālista uzdevums ir atvieglot darbu meklētājsistēmu robotiem, sakārtojot mājaslapu atbilstoši izvirzītajiem standartiem. Kā jau visiem, arī Google ir konkrētas prasības attiecībā uz citām mājaslapām.

Svarīgi ir saprast, ka Google nodrošinās visus piemērotus apstākļus, lai meklētājiem tiktu sniegta pēc iespējas labāka pieredze. Galvenā Google prioritāte ir pilnīga klienta apmierinātība ar meklētājsistēmas darbību. Pavisam vienkārši – ja lietotājs nebūs apmierināts ar Google darbību, tad tas izvēlēsies kādu citu meklētājsistēmu.

Neskatoties uz to, ka nav noslēpums, kas tieši ir svarīgi Google, liela daļa mājaslapu veidotāju par šīm prasībām nezina. Taču tas ir pašsaprotami, jo pie mājaslapu izveides tiek ņemtas vērā cilvēku, nevis robotu intereses. Tomēr, kā jau visiem zināms, nezināšana neatbrīvo no atbildības, tāpēc mājaslapas neatbilstība meklētājsistēmu izvirzītajām prasībām var negatīvi ietekmēt tās vietu meklējumu rezultātos.

Tomēr pozitīvi ir tas, ka lielākā daļa mājaslapu nav optimizētas atbilstoši šiem standartiem. Tieši tāpēc tiem atbilstoša mājaslapu optimizācija nereti nodrošina strauju lēcienu Google pirmās pozīcijas virzienā.

Kas ir Mājaslapas Iekšējā SEO Optimizācija? (Angļu Val. “On-Site SEO”)

Meklētājsistēmas, tādas kā Google, darbojas ar robotu palīdzību. Tieši tie veic visus “melnos darbus”. Google roboti nepārtraukti pārbauda visus internetā pieejamos resursus, meklējot jaunu un atjaunojot jau fiksēto saturu, un, balstoties uz virkni kritēriju, ierindo to “satura hierarhijā”. Jo augstāka vieta satura hierarhijā, jo labāka vieta meklējumu rezultātos.

Google roboti nav cilvēki, tāpēc atšķirībā no mums, viņi pārbaudot mājaslapu tajā meklē konkrētas lietas. Skaists mājaslapas dizains tos neapmānīs. Ja robots jūsu mājaslapā neieraudzīs to, ko meklē, tad pavisam vienkārši, satura hierarhijā tā tiks ierindota zemāk.

Mājaslapas iekšējā SEO optimizācija ir Google izvirzītajām prasībām neatbilstošu lietu fiksēšana un to optimizēšana.

Iekšējās SEO Optimizācijas Faktori

Līdz ar to, ka roboti nav cilvēki, mēs spējam skaidri definēt faktorus, ko tie ņem vērā. Visi meklētājsistēmu robotu interesējošie faktori var tikt iedalīti 2 grupās – tehniskie faktori un ar mājaslapas saturu saistītie faktori.

Tehniskie mājaslapas iekšējās optimizācijas faktori ir:

 • Mājaslapas pielāgotība mobilajām ierīcēm;
 • Mājaslapas ielādes ātrums;
 • Mājaslapas drošība;
 • Mājaslapas XML kartes konfigurācija,
 • robots.txt faila konfigurācija.

Ja kāds no šiem faktoriem netiek adresēts, tad tas ir spēcīgs signāls robotiem, ka mājaslapai nevajadzētu atrasties meklējumu rezultātos.

Mājaslapas audits un lapas problēmu konstatēšana

Google ir svarīga lietotāju pieredze lietojot viņu produktu, tāpēc, piemēram, ja jūsu mājaslapa nav pielāgota mobilajām ierīcēm, tad tā neparādīsies meklējumu rezultātos. 2016. gadā vidēji katrs otrais meklējums (2018. gadā šis skaitlis ir vēl lielāks) tika veikts no mobilās ierīces, tāpēc tieši šis faktors Google ir tik nozīmīgs.

Ar mājaslapas saturu saistītie iekšējās optimizācijas faktori ir:

 • Atsevišķu mājaslapas lapu META informācija;
 • Lapu URL konfigurācija;
 • Iekšējo un izejošo linku daudzums;
 • Bilžu failu lielums;
 • ALT atribūtu konfigurācija;
 • Teksta formatējums.

Ar mājaslapas saturu saistīties iekšējās optimizācijas faktori, atšķirībā no tehniskajiem, ir vērsti uz mājaslapas interpretāciju. Piemēram, lapas META nosaukums un apraksts robotiem konkrēti pasaka, par ko ir konkrētā lapa un kādu funkciju tā pilda, savukārt teksta formatējums norāda uz to, kura teksta daļa apzīmē tēmu, bet kura – ir tēmas izklāsts. Bez ar mājaslapas saturu saistīto faktoru optimizācijas pastāv risks, ka Google roboti nespēs noteikt, kāds ir jūsu lapas saturs un uz kādiem meklējumiem tai vajadzētu parādīties.

Seoeksperts.lv mājaslapas META virsraksts un apraksts:

seoeksperts.lv mājaslapas META virsraksts un apraksts

Kopsavilkums

Google pats svarīgākais ir meklētāja pieredze lietojot viņu produktu, tāpēc tā ir izvirzījusi prasības pret mājaslapām, kas ir jāievēro, lai nokļūtu meklējumu rezultātu augšpusē. Mājaslapas iekšējā SEO optimizācija ir process, kurā mājaslapā tiek identificētas tehniskas kļūdas un neesošas citas lietas, kuras Google ir definējusi par svarīgām. Visas priekš Google svarīgās lietas var tikt iedalītas 2 grupās – tehniskajos faktoros un ar mājaslapas saturu saistītajos faktoros. Mājaslapas neatbilstība Google izvirzītajām prasībām negatīvi ietekmēs jūsu mājaslapas vietu meklējumu rezultātos.

*SEO Eksperts pakalpojumu sarakstā ir arī iekšējā-mājaslapas optimizācija. Atstājiet jūsu mājaslapas optimizāciju mūsu pārziņā. Lai uzzinātu vairāk, sazinieties ar mums, izmantojot kontaktformu.

Padalies Ar Rakstu

Līdzīgi Raksti